AHOL´s AMAZING RACE

10.02.2016 12:26

Dne 8. 2. 2016 se žáci naší školy ( 8.A - Sokol, 9.A - Bartoš, Jakubková, 9.B - Osvěčík, Mrnuštík, Turek, Balavajder, Kaluža) zúčastnili anglické soutěže AHOL´s AMAZING RACE na SOŠ AHOL. Po slavnostním zahájení soutěže, kde nám anglická královna Alžběta I. vysvětlila pravidla soutěže a princip hry, jsme absolvovali první individuální část – písemný test, která prověřila naše geografické, kulturní, historické znalosti o Velké Británii a samozřejmě všechny naše jazykové schopnosti ( listening, reading, writing ). Po testu jsme byli pozváni na typicky anglický „ čaj o páté“, dozvěděli jsme se dílčí výsledky soutěže a nabrali síly do druhé části – týmového cestování po anglických koloniích, plnění úkolů a hlavně znásobení našich finančních prostředků – „aholských liber“, které jsme dostali k dispozici. Vítězem se stalo družstvo, které vydělalo nejvíce aholských liber. I přesto, že jsme se neumístili na stupních vítězů, neodešli jsme s prázdnou, protože jsme vyhráli lístky na hokejový zápas za nejlepší týmovou spolupráci, dále jsme získali nové zkušenosti, vědomosti a zážitky. Již teď se těšíme na další ročník soutěže.

                                                                                                                Marek Sokol (8.A), Mgr. Marie Slabá

Fotogalerie: AHOL´s AMAZING RACE