Advent na zámku Lešná

08.12.2016 08:40

Ve středu 7. 12. jsme se my zájemci z 5. – 7. ročníku vydali na kouzelný předvánoční výlet do Lešné. Uvítal nás nádherně zasněžený a ojíněný zámecký park a samotný zámek na nás dýchl vánoční atmosférou. Skvělé paní průvodkyně nás rozdělily do dvou pracovních skupin, v nichž jsme absolvovali vánoční dílnu, ve které jsme si vyrobili nápaditá přáníčka a vyslechli besedu o historii a zvycích Adventu a Vánoc. Především tato část pro nás byla přínosem, nestačili jsme se totiž divit, kolik zvyků jsme neznali a informace o životech svatých, kteří nás adventním časem provázejí, byly pro nás úplnou novinkou. Obohaceni o nové znalosti, vánoční přání a o nakoupené krásné české ozdoby jsme se s vánoční náladou vrátili odpoledne domů.

Pokud si chcete v předvánočním shonu odpočinout, podívat se na malebný zámeček a dozvědět se to, co my, určitě si do Lešné zajeďte. DOPORUČUJEME!

DĚKUJEME SRPŠ ZA FINANČNÍ PŘÍSPĚVEK NA TUTO AKCI !

 

Fotogalerie: Advent na zámku Lešná