6. místo ZŠ J. Šoupala na McDonald´s Cupu v Uherském Hradišti

18.06.2014 07:40

Ve dnech 9. - 10. 6. 2014  se konal finálový turnaj McDonald´s Cupu pod názvem Svátek fotbalu v Uherském Hradišti.  Startovalo zde 16 nejlepších škol z celé republiky. Velkým zážitkem pro všechny kluky i trenéry byla účast patrona tohoto ročníku, hráče Werderu Brémy, Thea Gebreselasie, který se vyfotil se všemi zúčastněnými mužstvy.

            Zápasy probíhaly vždy ve čtyřech skupinách a dvě nejlepší družstva postupovala do čtvrtfinále. Našim klukům se ve skupině poměrně dařilo.

Naši hráči porazili ve skupině Sokolov, kluky z Broumova a prohráli až poslední zápas se Zlínem. Ve čtvrtfinále jsme sehráli napínavé utkání s Prostějovem, se kterým jsme nešťastně prohráli brankou v poslední minutě. Ve skupině o 5. - 8. místo jsme nejprve porazili kluky z Plzně, ale utkání o 5. místo kluci nezvládli zejména v koncovce a soupeři z Kladna podlehli.

            Konečné 6. místo je nesporně úspěchem, neboť jsme na turnaji patřili k nejmladším a fyzicky nejmenším družstvům. Kluky musíme pochválit za předvedené výkony a vzorné chování po oba dva dny. A zároveň chceme poděkovat rodičům za dopravu kluků na turnaj a jejich podporu na turnaji.                               

 

Mgr. Radim Plaskura

Mgr. Martin Šubrt

Fotogalerie: McDonald´s Cupu v Uherském Hradišti