1. místo v soutěži Globetrotter 2014

20.11.2014 12:32

 

14. 11. 2014 se pět žáků naší školy zúčastnilo soutěže Globetrotter 2014 na Wichterlově

 gymnáziu. Každý z nich perfektně ovládá anglický jazyk a najde na mapě Austrálii a Nový Zéland. A jakže vlastně soutěž probíhala?

 „Rozdělili nás do tří skupin a pak nám něco řekli k pravidlům. Test byl tvořen poslechem, doplňováním a v neposlední řadě jsme taky zakreslovali do mapy. Jakmile byl test dopsán, dostali jsme krátkou přestávku a potom nás čekala prezentace. Přestože trvala déle než hodinu, byla zajímavá. Prováděl ji profesor z Wichterlova gymnázia, který žil 5 let v Austrálii. Celá přednáška v angličtině!!!! Bylo to super, neboť mluvil zřetelně a srozumitelně. Ale nejlepší na tom je, že jeden z nás to vyhrál!“ (Lucie Musialová 9. A).

Sdílené první místo obsadil i náš Daniel Strakoš (na fotografii úplně vpravo). Srdečně gratulujeme a děkujeme za to, že úspěšně reprezentovali naši školu. Přejeme mnoho dalších úspěchů.

 

Rozhovor s vítězem – Danem Strakošem:

Jak se ti celkově soutěž líbila?

„Byla moc pěkně zorganizovaná a myslím, že byla na vysoké úrovni, protože tam bylo hodně jazykově nadaných žáků z ostravských škol.  Potom, na konci, jsme měli přednášku, až po tom testu samozřejmě, která byla na velmi velmi vysoké úrovni a moc se mi líbila.“

Co jsi vyhrál?

„Vyhrál jsem knížku, samozřejmě v angličtině, potom jsem vyhrál souhrn anglické gramatiky a blok Wichterlova gymnázia.“

Jakou zkušenost ti tato soutěž přinesla? Čím tě obohatila?:

„ Dokázal jsem si, že nejen já, ale i většina žáků naší třídy, je schopna velmi kvalitně mluvit anglicky a myslím si, že výhra nebyla jen moji zásluhou, ale také zásluhou p. u. Slabé, protože mě  celý druhý stupeň učila  zeměpis i  angličtinu a domnívám se, že díky ní  jsem se dobře naučil anglicky i zeměpis.“

Na článku spolupracovali:

-Marie Slabá

-Lucie Musialová

-Daniel Strakoš

Fotogalerie: 1. místo v soutěži Globetrotter 2014